Εκδήλωση βράβευσης στο Βόλο

Απρ 20, 2017

INTERNATIONAL  POLICE  ASSOCIATION
ΔΙΕΘΝΗΣ  ΕΝΩΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
HELLENIC NATIONAL SECTION
ΤΟΠΙΚΗ  ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
LOCAL ADMINISTRATION OF MAGNESIA VOLOS
ΜΗ   ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ   ΟΡΓΑΝΩΣΗ- N.G.O


    


Βόλος 20 Απριλίου 2017

Θέμα:                                      ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 

                          
  Την Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου 2017, διοργανώσαμε σε συνεργασία με την Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Μαγνησίας και την αρωγή της Διεύθυνσης Αστυνομίας Μαγνησίας, εκδήλωση βράβευσης, κατά τη διάρκεια της οποίας βραβεύτηκαν παιδιά αστυνομικών που πέτυχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις το 2016, παιδιά αστυνομικών κι αστυνομικοί που διακρίθηκαν σε αθλητικές διοργανώσεις, καθώς και αστυνομικοί που βραβεύτηκαν για ειδικούς σκοπούς ενώ βραβεύτηκαν κι απόστρατοι αστυνομικοί.
Ειδικότερα, από την Τοπική μας Διοίκηση βραβεύτηκαν:
Στις Ειδικές βραβεύσεις
 Ο Αρχ/κας ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Δημήτριος της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Βόλου, ο οποίος εκτός υπηρεσίας, έσωσε ηλικιωμένη από τσαντάκια που της είχε επιτεθεί,
  Οι Αρχ/κας ΦΥΣΟΛΟΗΣ Γεώργιος και Αρχ/κας ΧΑΤΖΗΣ Γεώργιος, της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Βόλου και καθώς απέτρεψαν αυτοκτονία γυναίκας και την έσωσαν,
Ο Αρχ/κας ΜΑΚΡΗΣ Κωνσταντίνος του Αστυνομικού Τμήματος Νέας Ιωνίας Μαγνησίας, ο οποίος αποσπασμένος στην Ειδομένη, πρόβαλλε παγκοσμίως το έργο για τους πρόσφυγες και τη ευαισθησία των Αστυνομικών, γεγονός που προκάλεσε παγκόσμια βράβευση για το Εθνικό Τμήμα και την Τοπική μας Διοίκηση.
Ο  Αρχ/κας ΜΑΚΡΗΣ Λάμπρος καθώς για δεύτερη συνεχή χρονιά  έπιασε πρώτος το σταυρό στη γιορτή των Θεοφανίων στο Βόλο.
Για τις επιτυχίες τους στις πανελλαδικές εξετάσεις
ΤΟΛΙΑ Ελένη-Μαρία του Ιωάννη, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της  στο Τμήμα Φιλολογίας, Φιλοσοφική Σχολή, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.
ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Εμμανουήλ  του Βασιλείου, για την επιτυχία του στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή του στο Τμήμα Χημείας, Σχολή θετικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.
ΣΟΥΛΙΩΤΗ Χριστίνα του Παναγιώτη, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της  στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Παν/μιο Θεσσαλίας.
ΚΟΣΚΙΝΑ Ανδρεάννα του Τριαντάφυλλου, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της  στο Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Φιλοσοφική Σχολή, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.
ΤΣΙΝΤΖΟΥ Ελευθερία του Κωνσταντίνου, κόρη της ΒΟΥΤΣΕΛΑ Ευαγγελίας, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της  στο Μαθηματικό Τμήμα, Πανεπιστήμιο Πατρών.
ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΔΗ Βασιλική του Γεωργίου, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της στη Σχολή Ευελπίδων (Όπλα).
ΚΑΛΑΝΔΑΡΙΔΗΣ Ιωάννης του Νικολάου για την επιτυχία του στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή του στη Σχολή Φυσικοθεραπείας Θεσσαλονίκης.
ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Παναγιώτης του Γεωργίου, για την επιτυχία του στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή του στο Τμήμα Τοπογράφων Μηχανικών και Γεωπληροφορικής στο ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας στις Σέρρες.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Χρυσούλα του Ευαγγέλου για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της στη Σχολή Παιδαγωγικό  Δημοτικής Εκπαίδευσης Ιωαννίνων
ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ Αικατερίνη του Δημητρίου, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της στη  Νοσηλευτική Σχολή Θεσσαλονίκης.
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ Κωνσταντία του Βασιλείου, για την επιτυχία της στις Πανελλήνιες εξετάσεις και την εισαγωγή της στο Τμήμα  Γαλλικής Φιλολογίας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Για τις Αθλητικές διακρίσεις (τέκνα και  αστυνομικοί)
ΓΚΟΓΚΙΝΟΥΔΗ Παρασκευή   του Τριαντάφυλλου
                     3η Πανελλήνια Νίκη στους μαθητικούς Αγώνες ΤΑΕ KWON DO
ΚΑΛΑΝΔΑΡΙΔΗΣ Ιωάννης του Νικολάου
             1ος στο Παγκόσμιο Εφήβων στη κωπηλασία (δίκωπο άνευ) που διεξήχθη στο Ρότενταρμ Ολλανδίας πετυχαίνοντας και παγκόσμιο ρεκόρ
             1ος στο Πανευρωπαϊκό Εφήβων στη κωπηλασία (δίκωπο άνευ) που διεξήχθη στο Τρακάι Λιθουανίας
              1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών στη κωπηλασία          
   (τετράκωπο μετά πηδαλιούχο)        
              1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών στη κωπηλασία          
   (δίκοπο μετά πηδαλιούχο)        
              1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων στη κωπηλασία (τετραπλό)        
               1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων στη κωπηλασία          
   (δίκοπο μετά πηδαλιούχο)    
ΚΑΛΑΝΔΑΡΙΔΗ Αναστασία του Νικολάου
            1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων στην κωπηλασία (Τετραπλό)
                  2η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων στην κωπηλασία (δίκοπο άνευ)
ΓΙΟΒΑΝΗΣ Συμεών του  Σπυρίδων
               3η θέση Πανελλήνιο Ενόπλων στο JU-JITSU
               1Η Πανελλήνιο Ανδρών στην κατηγορία 94 κιλών που διεξήχθη στην Αθήνα
ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ Ελένη του Νικολάου
       3η θέση στο  Διεθνές Κύπελλο στο JU-JITSU Βορείου Ελλάδος που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη
ΡΗΓΑΣ Θεόδωρος  του Βάιου
1η νίκη στις καταδύσεις από βατήρα 5 μέτρων
3η νίκη από βατήρα 3 μέτρων και
2η νίκη από βατήρα 1 μέτρου
ΣΧΟΙΝΑ Παρασκευή του Γεωργίου
    Χάλκινο μετάλλινο στο ΤΑΕ KWON DO, στο Ε.Τ.Α. Βορείου Ελλάδος  που  διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη τον 11/2016,
ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ Αναστασία του Σταύρου
    3η στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα, στα 5.000 μ Γυναικών που διεξήχθη στο Πιτέστι Ρουμανίας


    
SERVO PER AMIKECO
«Υπηρετώ δια της φιλίας»    
Ο   Πρόεδρος ΚΑΡΚΑΛΗΣ Στέφανος        Ο  Γενικός Γραμματέας ΠΑΓΩΝΗΣ   Κων/νος

Έκθεση εικόνων

ΑΡΘΡΑ ΤΟΠΙΚΩΝ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΝ